• Spolupráce se šperkařkou Sylvií Majerovou probíhá od roku 2018. Sylvie se ve své tvorbě zaměřuje na originální šperky z drahých kovů s přírodními kameny, které vznikají s ohledem a respektem k přírodě. Kabelky, které v rámci naší spolupráce vznikají jsou doplněné o šperky z drahých kovů a někdy i o drahé kameny. Při jejich vzniku se spojily síly a pracovní zkušenosti nás obou. Šperky, které tuto kabelku mohou doplnit najdete na www.sylviemajerova.cz

Sylvie, jaké byly tvé profesní začátky? Byl to tvůj koníček, který tě
naplňoval a pracovala si na sobě ve volných chvílích nebo jsi se
šperkařskému oboru od začátku věnovala na plno?

Ze začátku jsem si chtěla dělat šperky pro sebe, bavilo mě to. Ale nové nápady mi nedávaly spát a tvořila jsem čím dál víc a intenzivněji. Velmi brzy se šperky staly mojí prací na 100%, ale zábava to je pořád.

Jaký byl vlastně první impuls k tomu, že ses rozhodla věnovat
šperkařskému řemeslu?

Byla to možná touha z mládí, kdy jsem chtěla jít na střední šperkařskou školu, která zavolala. Byla jsem několik let na mateřské dovolené a tvoření něčeho krásného mě velmi naplňovalo. Měla jsem doma podporu a vše se krásně plynule rozvíjelo. Ženská touha po krásný malých věcech a zároveň realizace umělecké představy mě nedaly spát.

...

Vzpomeneš si na svůj první vyrobený šperk a jaký? Stále ho nosíš?

Úplně první už pravděpodobně není na světě. Hodně věcí jsem na začátku předělávala, než jsem byla spokojená…ale jeden z prvních řetízků se safírovými korálky stále mám a občas nosím.

Co ti přináší největší radost při tvorbě šperků? Je něco co ti
naopak vadí a chtěla bys změnit?

Radost jednoznačně je, když mi pod rukama vznikne neplánovaně něco krásného. Často mám o výsledku a podobně hotového šperku představu, ale někdy si jen tak sednu ke stolu a nechám ruce pracovat, nepřemýšlím. A co bych ráda změnila? Mnoho toho není, ale je pravda, že administrace a oficiality spojené se šperkařstvím mě nic velkého nepřináší a nezlobila bych se, kdyby zmizely :-).

Jaká je tvá cílová skupina klientek?

Jsou to ženy téměř všech věkových skupin, s různými profesemi a zázemím. Co je spojuje, je touha po originalitě, odlišení se od davu a vidění krásna. Jsou to moc zajímavé bytosti.

Co tvé klientky na zakázkových špercích nejvíce oceňují?

Originalitu a individualitu. To, že mají šperk, který už nikdo jiný mít nebude. Hodně mých klientek se vyzná v drahých kamenech a oceňuje můj pestrý výběr drahokamů, které jsou méně obvyklé a vzácné. Další ženy si stejně jako já oblíbily kombinaci stříbra a zlata, kterou ráda používám.

Jaká kolekce je u tvých klientek nejvíce oblíbená hammered nebo
gamestone?

Jednoznačně to jsou šperky s kameny, které si získávají obdiv a popularitu. Myslím, že je to také mou láskou k drahým kamenům. Je to z těch šperků cítit.

Zajímalo by mne, co tě nejvíce upoutá při výběru kamenů a prvotní
impuls co tě přiměje vybrat zrovna ten konkrétní typ?

Bývá to láska na první pohled :-). Pro mě musí být drahý kámen něčím zajímavý, ať už to je barva, tvar nebo zajímavé inkluze. Dokonale stejné, strojově broušené kameny pro mě nemají charakter. Také jsem teď už díky zkušenostem schopná odhadnout, co se bude líbit. Jezdím na veletrhy a vzhledem k úzké spolupráci s dodavateli kamenů, jsem si “vycvičila oko” a pravý kámen si mě často vybírá sám.

Proč ses semnou rozhodla spolupracovat? Čím je pro tebe spolupráce
se mnou zajímavá?

Já miluji kabelky! A tohle byla jedinečná cesta, jak se k nim dostat blíž. A jednoznačně to je také to, že jsi moc sympatická a máme k sobě blízko. Obdivuji také, jak svou práci prezentuješ a co všechno zvládáš, je to pro mě inspirující a motivující vidět, jak pracují jiní návrháři.

V našem portfoliu už máme pár krásných modelů. Co je na spojení
tvých šperků a mých kabelkách, které vznikají v rámci naší spolupráce
výjimečného?

Jsou to jednoznačně světové originály! Tvoje kabelky jsou krásné a dokonalé, moje šperky jsou osobité a originální. Myslím, že tato spojení dohromady jsou nepřekonatelná. Moc si naší spolupráce vážím a jsem ráda, že je na světě několik sběratelských kousků naší společné práce.

Je něco co bys chtěla ještě na závěr říci?

Ať už vybíráte šperk nebo kabelku, vybírejte srdcem. Nepřemýšlejte příliš, k čemu se vám budou hodit, kam si je vezmete…. vyberte si to, co k vám patří. To, co dotváří vaši osobnost a jedinečnost.