• Spolupráce se šperkařkou Sylvií Majerovou probíhá od roku 2018. Sylvie se ve své tvorbě zaměřuje na originální šperky z drahých kovů s přírodními kameny, které vznikají s ohledem a respektem k přírodě. Kabelky, které v rámci naší spolupráce vznikají jsou doplněné o šperky z drahých kovů a někdy i o drahé kameny. Při jejich vzniku se spojily síly a pracovní zkušenosti nás obou. Šperky, které tuto kabelku mohou doplnit najdete na www.sylviemajerova.cz

Klári, jak ses k tvorbě kabelek dostala?

Při magisterském studiu jsem navrhovala obuv a oděvní kolekce. A už tenkrát jsem měla potřebu doplnit outfit o více doplňků, až jsem se dostala ke kabelkám a to mi zůstalo. A také jsem se zamilovala do kůže.

Kdo jsou převážně tvoji klienti?

Mí klienti jsou převážně ženy. Občas vytvořím i něco pro pány např. opasky, pouzdra, spíše menší doplňky. Kdybych měla shrnout svoji klientelu. Na tuto otázku mám jednoduchou odpověď. Moji klienti jsou nádherné, zajímavé osobnosti. Jsou velmi milí, chytří, osobití, empatičtí prostě individuální, inspirativní osobnosti. Velmi si jich vážím a s některými jsme za tu dobu dobrými přáteli.

Co vidíš jako největší klad ručně dělaných kabelek? Co může naopak někomu vadit?

Řekla bych, že ručně vyrobená kabelka má úplně jiné kouzlo i výslednou vizáž. Vyzařuje z ní kus osobnosti a stylu designera/ výrobce. Určitě je na první pohled rozpoznatelná od kabelky, která je vyráběná ve velkých fabrikách, krájená výsekovými noži a celá šitá na stroji.
Vadit může doba vyhotovení ručně vyráběné kabelky. Samozřejmě se vyrábí déle než běžně dostupné kabelky. Mým klientům to ale nevadí a rádi si počkají.

Co tvoje klientky na zakázkových kabelkách nejvíce oceňují?

Mé klientky oceňují přístup a ochotu vyjít jim vstříc. Oceňují, že si mohou mnou navržený model upravit tak trochu k obrazu svému, tak aby jim co nejvíce vyhovoval. Například si mohou vybrat barvu kůže, která je jim blízká, zvolit si model popruhu ke kabelce, který jim padne a bude pro ně nejpohodlnější. Zvolí si barvu kování atd., atd. Ve výsledku vznikne vždy jedinečný originál a to je naprosto úžasné. Obě strany jsou z výsledku nadšené.

O jaké typy kabelek je největší zájem? (crossbody, psaníčka….)

Největší zájem je o kabelku malé/střední velikosti a určitě s crossbody popruhem.

Podle čeho vybíráš barvy a typy materiálů pro jednotlivé kolekce? Určitě sleduješ trendy, ale je to i něco jiného?

Když vybírám kůže, tak vždy třemi způsoby.
a) Impulzní nákup, z toho mám vždy největší radost  = láska na první pohled = to musím mít, ta kůže je něčím výjimečná buď barvou, nebo zajímavým provedením.
b) Před každou nadcházející sezonou si udělám obsáhlou módní rešerši stylů, vzorů, barev a na základě toho vybírám kůže a barvy pro jednotlivé kolekce.
c) Také vybírám kůže na základě konkrétní poptávky mých klientek. A také během sezony poslouchám jejich přání a nápady co by se jim mohlo líbit a pokud mi to ve výsledku dává smysl a zapadne do mého konceptu kolekce, tak to pak velmi dobře funguje.

Je něco, co bys chtěla na své práci změnit/vylepšit?

Pořád je co vylepšovat. Potřebovala bych prodloužit den, přijde mi, že je toho tolik co bych chtěla zrealizovat a vylepšit, ale už na to nemám prostor. Chystám se přijmout pomocnici na marketing a prodej. Věřím, že v budoucnu najdu úžasnou osobu, se kterou nám to bude fungovat. Třeba si mne najde sama, uvidíme, nechávám tomu volný průběh. 

Jak bychom se měly o kabelky starat?


Stručně řečeno, jako o svojí kůži.
Kožený ručně vyráběný model je investice, o který byste se měli patřičně starat.
Jednou za čas je potřeba udělat servis v podobě čištění a impregnace. Pokud se zašpiní, neotálejte a co nejdříve vyčistěte a následně hned zase naimpregnujte, ať se krásně povrch ošetří.
Na mých webových stránkách se dočtete více.
Dále co byste neměli určitě, tak je přetěžovat kabelku. Následně by se tvar kabelky mohl nenávratně zdeformovat a poničit. Také je dobré ji skladovat v šatně, ve vacích. Aby se popřípadě neodřela a nepomačkala. To platí i pro popruhy a opasky. Pokud je zrovna nepoužíváte, hezky je srulujte ať si nezničíte tvar.

Čím je pro tebe spolupráce se mnou zajímavá? Co je na kabelkách, které vznikají v rámci naší spolupráce výjimečného?


Ty miluješ kabelky a já miluji šperky.

Líbí se mi na tom všem, že naše spolupráce vznikla zcela náhodně a přirozeně. Prostě jsme si padly, jak se říká do noty. Rozumíme si lidsky, staly se z nás kamarádky. Já miluju tvé šperky a ty zase mé kabelky.
Oceňujeme se navzájem a podporujeme. Obě jsme si prošly, dá se říct velmi podobnou cestou, co se vývoje našich značek týče.
Nemohlo to asi dopadnout jinak než myšlenka propojení kabelky se šperkem.
Spolupráce s tebou je jedno velké souznění. Myslím, že jsme na jedné vlně. Máme stejné estetické vnímání a cit pro barvu.
A pokud stojíme před společným rozhodnutím, vždycky se nakonec trefíme a vidíme věci zcela stejně. To je asi to nejlepší na naší spolupráci.
Výjimečné na našich společných modelech je spojení dvou žen, designerek, které do své tvorby dávají především lásku. To vše pak vyzařuje naše kabelka se šperkem. Modely jsou jedinečné tvarem, zpracováním, materiálem, vzácným kovem. Když se toto vše dá dohromady, vzniká skutečně skvost v podobě našich modelů, ze kterého vyzařuje krásná atmosféra.

Děkuji Sylvě Majerové za položené otázky, věřím, že jste se zase dozvěděli více o naší společné práci a o mé tvorbě.

Přeji vám krásné dny Klára.